Je načase se změnit...

Logo - FitOneAcademy

Semináře 

Doplňky stravy v kulturistice

Doplňky stravy hrají a budou hrát na poli sportu, ale i u rekreačních sportovců velmi významnou roli. Ve vrcholovém sportu jsou nedílnou součástí každé oblasti přípravy sportovce. Účastníci semináře získají bližší informace o historii doplňků stravy, o tom jakým způsobem suplementy fungují, za jakých podmínek má jejich užívání smysl a jaké ze širokého sortimentu vybrat.

 

Výživa při redukci tuku

Téměř každý člověk má touhu udělat něco se svým zdravím a postavou. Většinou to začíná nějakým druhem neuvážené diety, která nakonec skončí jojo efektem, a to z důvodu rapidního snížení energetického příjmu pod hodnotu bazálního metabolismu. Účastníci semináře získají rady, jak správně začít a vydržet do úspěšného konce.

 

Doping ve sportu

Cílem semináře je podat absolventům ucelený souhrn informací o dopingu a jeho spojení s kulturistikou. Hlavní důraz bude věnován nežádoucím účinkům na lidský organismus. Absolventi se dozvědí o základních antidopingových organizacích a charakteristikách dopingové kontroly.

 

Ovlivnění svalové dysbalance

Účastníci semináře se dozvědí o funkci jednotlivých svalových skupin, jak vzniká svalová dysbalance a jak ji ovlivnit. Naučí se konkrétní cviky s využitím pomůcek, např. velké a malé míče, balanční pomůcky, therabandy, posturomed, atd.

 

Plochonoží a nestabilní dolní končetina

Účastníci se naučí základům anatomie a biomechanice svalů dolních končetin a pánve. Budou vědět, jak diagnostikovat vady nohy, jak otestovat nestabilní koleno, bolest kyčle. Naučí se cviky k ovlivnění bolesti dolních končetin plynoucí z přetížení, kloubní nestability či plochonoží.

 

Pánevní dno a jeho funkce

Účastníci semináře se naučí základy anatomie svalů pánevního dna a kostí pánve, jejich význam a funkci pro lidský organismus. Budou znát cviky na posílení a relaxaci svalů pánevního dna a testovaní pánve.

 

Bránice a její vliv na správnou svalovou koordinaci

Účastníci semináře se dozví o anatomii bránice, významu svalů dechových, svalů dysbalance. Naučí se testování funkce bránice a nácvik správného stereotypu dýchání. Budou znát cviky na aktivaci bráničního dýchání, ovlivnění svalů dysbalance za pomoci aktivace bránice.

Spolupracujeme:

Dream Gym
Revoluce ve fitness EMS
OlympiaFitness
Nutris
Nutrend
EnerGym
FitnessMenu
BrutalKruháč
Benefit Plus